ГоловнеПрогрес

SpaceX отримала контракт на запуск супутників Пентагону

Заснована Ілоном Маском приватна компанія SpaceX виграла тендер на запуск 28 супутників для космічного агентства Пентагону. Про це повідомляє Голос Америки з посиланням на Міністерство оборони США.

Зазначається, що контракт вартістю 150,4 мільйона доларів передбачає запуск космічних апаратів малого і середнього розміру, які Агентство космічного розвитку при Міністерстві оборони США закупить у різних постачальників.

SpaceX планує два запуски Falcon 9, по 14 супутників на кожному, з бази військово-повітряних сил США Ванденберг у Каліфорнії. Чотири з цих сателітів були створені SpaceX.

При цьому перший запуск планують на вересень 2022 року, а всі супутники повинні бути доставлені на орбіту до березня 2023 року.

Раніше космічне агентство Пентагону заявляло, що тендер на запуск виграє та компанія, яка запропонує «кращу якість» на основі низки критеріїв, серед яких ціна, графік, досвід запусків у минулому.

Нагадаємо, в грудні SpaceX запустила секретний розвідувальний супутник NROL-108 Національного управління військово-космічної розвідки.

Перед цим США запустили ще один секретний супутник. Важка ракета-носій Delta IV вивела на орбіту апарат NROL-44 Національного управління військово-космічної розвідки США (NRO).