Світ

США розмістили в Румунії ударні безпілотники

США розмістили на авіабазі Кимпія-Турзій у Румунії ескадрилью розвідувально-ударних безпілотників MQ-9 Reaper, повідомляє Командування ВПС США в Європі і Африці.

«Військово-повітряні сили США розмістили безпілотники MQ-9 Reaper і близько 90 військовослужбовців на 71-й авіабазі в Кимпія-Турзій у Румунії для проведення розвідувальних і спостережних місій на підтримку операцій НАТО», — йдеться в повідомленні.

У 2018 році дрони MQ-9 Reaper на постійній основі були розміщені на 12-й авіабазі ВПС Польщі Мирославець.

MQ-9 Reaper широко застосовувалися американськими військовими для нанесення точкових ударів по цілях терористичних угруповань в Афганістані, Іраку і Сирії.

Дрон здатний перебувати в повітрі 27 годин і здійснювати політ на дальність до 2 тисяч км і може нести 1,7 тонни корисного навантаження, включаючи керовані ракети, авіабомби на зовнішніх підвісках, а також оснащений бортовою оптико-електронною та радіоелектронною розвідувальною апаратурою.

Раніше повідомлялося, що в Австралії концерн Boeing провів льотні випробування бойових безпілотних літальних апаратів, оснащених системами штучного інтелекту.

Також повідомлялося, що в Україні КБ Луч працює над створенням українського ударного БПЛА Сокіл-300. Через рік буде представлений готовий до випробувань апарат.