Здоров’я

Стала відома нова особливість британського штаму коронавірусу

Виявлений у Великобританії новий штам коронавірусу найбільш поширений серед людей у ​​віці від 10 до 19 років, що тягне за собою додаткові ризики. Про це повідомила старший викладач епідеміології Лондонського університету королеви Марії Дипти Гурдасані на своїй сторінці у Twitter.

За її словами, таку особливість виявило нове дослідження.

Гурдасані зазначила, що через підвищену заразність серед дітей і підлітків цей штам коронавірусу може швидше перейти до дорослих, що призведе до прискореного поширення SARS-CoV-2 і нових смертей.

Вчений також розповіла, що новий штам поширений серед дітей до 9 років. Він може приводити до більш частого прояву у молодих людей симптомів захворювання, ніж SARS-CoV-2. Однак, за її словами, подібне припущення поки потребує додаткових доказів.

Це також не означає, що діти більш сприйнятливі до нового вірусу, наголосила епідеміолог. Вона пояснила, що динаміка поширення, яка спостерігається, може пояснюватися також частішими міжособистісними контактами серед молоді, ніж у представників старшого покоління. У зв’язку з цим вчений закликала закрити школи, поки епідеміологічна обстановка не покращиться.

Гурдасані додала, що зараз ситуація з коронавірусом у Великобританії «жахлива». Однак вона може стати ще гіршою, якщо своєчасно не вжити заходів, заявила епідеміолог.

Фахівець додала, що ці висновки «дуже тривожні», і закликала вживати заходів вже зараз.

Небезпечну мутацію коронавірусу вперше виявили у Великобританії у вересні. Прем’єр-міністр країни Борис Джонсон заявив, що новий штам може бути на 70 відсотків більш заразним.