Соціум

Три з чотирьох COVID-щеплень в світі припадають на десять країн

Поставок COVID-вакцин через механізм COVAX під загрозою через високий попит на препарати в багатьох країнах — зараз 76% вакцинацій припадають лише на десять країн світу. Про це заявив глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус.

«У світі вже зроблено 459 млн щеплень, проте 76% з них припадають всього на 10 країн», — сказав Гебреісус.

«Успіх COVAX наражається на ризик внаслідок попиту на вакцини в деяких державах з високими і середніми доходами», — додав глава ВООЗ, зазначивши, що до сих пір вакцинація «не була настільки рівноправною, як хотілося б».

При цьому через механізм COVAX вже поставлено більше 32 млн доз вакцин «57 державам і економікам». До травня загальний обсяг поставок досягне 237 млн ​​доз, розраховують в Організації.

Гебреісус підкреслив, що перемогти пандемію можна тільки, якщо ставитися до охорони здоров’я як до «інвестиції в більш безпечний, справедливий і процвітаючий світ», а не як до «витрати коштів».

Глава ВООЗ також нагадав, що за пандемією COVID-19 прийде наступна і «країни продовжать стикатися з міріадами викликів у сфері охорони здоров’я». Гебреісус підтримав ініціативи Індії та ПАР, що запропонували в СОТ усунути бар’єри у сфері прав інтелектуальної власності, що заважають налагодженню широкого виробництва вакцин від коронавірусу в світі.

«Якщо зараз не час проявити гнучкість, то коли? Це безпрецедентна ситуація», — підсумував Гебреісус.

Нагадаємо, що на вакцинацію записалися 300 тисяч українців. Найбільше громадян України записалося на ін’єкцію від коронавірусу через додаток і сайт Дія.

Також повідомлялося, що країни ЄС підтримали проект «паспорта COVID-вакцинації». Для створення зеленого сертифіката вакцинації «технікам і юристам належить виконати колосальну роботу», пояснили в ЄК.