Економіка

У Чехії введено в експлуатацію газопровід, що з’єднується з німецьким EUGAL

У Чехії введено в експлуатацію газопровід Capacity4Gas, який дозволить країні отримувати газ по «Північному потоку-2» через німецький газопровід EUGAL. Про це повідомляє на своєму сайті чеська газотранспортна компанія NET4GAS.

«Компанія NET4GAS інформує про те, що розпочато експлуатацію нового 150-кілометрового газопроводу високого тиску, побудованого в рамках проекту Capacity4Gas. Другий і останній етап Capacity4Gas таким чином був успішно реалізований. Реалізація проекту одночасно підвищує стратегічну роль Чехії в системі міжнародного транзиту газу, у тому числі, беручи до уваги можливе майбутнє переправлення оновлюваних джерел енергії», — йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що газопровід здатен працювати в реверсному режимі.

«Цей факт посилює енергетичну безпеку Чехії і Центральної Європи. Вартість реалізації проекту перевищила 540 млн євро», — повідомляє чеська газотранспортна компанія NET4GAS.

Максимальна пропускна здатність газопроводу становить 27,5 млрд кубометрів газу на рік.

Раніше ми писали, що прийняття американського оборонного бюджету на 2021 фінансовий рік, що включає санкції проти газопроводів «Турецький потік» і «Північний потік-2», означає, що «Північний потік-2» або не буде добудований, або його не введуть в експлуатацію. Про це в неділю, 3 січня, повідомили аналітики центру Atlantic Council.

Зазначимо, що зараз газ у Європі торгується на максимумі майже за два роки. Вартість палива зростає через активне використання запасів і падіння поставок СПГ.