Здоров’я

У хворих з COVID-19 зростає ризик дисфункції мозку

Пацієнти відділення інтенсивної терапії з COVID-19 частіше страждають від дисфункції мозку, ніж хворі з іншими респіраторними захворюваннями. Про спільні висновки вчених з Вандербільтського дослідницького університету та іспанських медиків повідомив портал EurekAlert!.

Відомо, що від дисфункції мозку страждають тисячі пацієнтів лікарень по всьому світу. Вона може проявлятися від дезорієнтації і нездатності зосередити увагу до повної втрати свідомості.

Фахівці спостерігали симптоми дисфункції мозку у більш ніж двох тисяч хворих, які перенесли важку форму коронавірусу у відділеннях інтенсивної терапії.

Зазначається, що в середньому пацієнти перебували в стані дисфункції мозку по 12 днів. У 82% спостережуваних коматозний стан тривав у середньому десять днів. Половина учасників випробовування страждали від стану дезорієнтації протягом трьох днів.

Як вказали автори дослідження, ці показники удвічі вищі, ніж серед «нековідних» хворих відділення інтенсивної терапії.

На думку вчених, дисфункція мозку у пацієнтів з COVID-19 могла бути викликана усвідомленням смертельної небезпеки інфекції.

Зазначається, що 88% учасників дослідження були підключені до апаратів штучної вентиляції легенів. Також зазначено, що серед хворих, які спілкувалися з рідними і друзями хоча б через соцмережі, ризик розвитку симптомів дисфункції мозку виявився на 30% нижчим.

Раніше вчені попередили про серйозні ускладнення, які коронавірус може викликати в роботі мозку.