Економіка

У Кабміні пропонують знизити ціни на газ на 44%

Глава Міненерго озвучив пропозицію відомства щодо зниження цін на газ для населення. Так, пропонується з лютого обмежити ціну для «вразливих» споживачів рівнем «хаб мінус» з додаванням граничної націнки постачальників і зафіксувати таку ціну на рік.

«За нашими розрахунками, мова йде про рівень ціни 5356 грн (за 1000 куб. м), тобто на 44% менше, ніж середньозважена ціна в січні. Якщо нічого не робити, то потрібно очікувати, що ціна в лютому збільшиться ще приблизно на 15%», — написав він у Facebook.

За його словами, держкомпанія Укргазвидобування продаватиме постачальникам для «вразливих» споживачів газ за ціною «хаб мінус», ціна буде переглядатися раз на рік на підставі котирувань на біржі в листопаді.

«Постачальники зможуть конкурувати, пропонуючи меншу націнку до цієї ціни. Споживачі зможуть так само вільно вибирати собі постачальника, при цьому якщо вони не є «уразливими» споживачами, то вони зможуть вибирати і контракти не з фіксованою на рік ціною, а будь-які інші контракти», — додав Вітренко.

Зараз пропозиція Міненерго знаходиться на стадії обговорення.

«Можуть бути «підводні камені», зокрема юридичні обмеження; важливо врахувати всі ризики, зокрема ризик маніпуляцій з боку постачальників; нам потрібно спокійно пояснити МВФ, що мова йде саме про адекватні ринкові заходи, а не про відкат назад; бажано ще й залучити міжнародних партнерів для спільного тиску на Газпром та ін.», — написав Вітренко.

При цьому він додав, що Міненерго готове розглянути альтернативні пропозиції, якщо вони кращі і швидше вирішують проблеми на ринку.

Відзначимо, цей спосіб зниження цін на газ напередодні озвучив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, але, на скільки він допоможе зменшити вартість, він не уточнив.

Як повідомлялося, напередодні протести проти високих тарифів пройшли в 10 областях.