ГоловнеПрогрес

Україна увійшла до п’ятірки країн, які виробляють лопаті для вертольотів

На Льотно-випробувальному комплексі АТ Мотор Січ стартували льотні випробування композитних лопатей для вертольотів Мі-8 і металевих — для Мі-24 українського виробництва. Про це в четвер, 24 грудня, повідомив віце-прем’єр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський у Facebook.

«Для організації виробництва запорізькі авіабудівники придбали унікальне високотехнологічне обладнання, аналогів якому немає на території України, а також був підготовлений персонал для роботи з ним», — зазначено в повідомленні.

При цьому Уруський зазначив, що ці випробування — значуща подія для України, оскільки вона увійшла до п’ятірки держав світу, які виробляють лопаті для важких вертольотів. Раніше такі лопаті виробляли тільки в США, Росії та Китаї.

Таким чином, резюмував він, з’явилися нові можливості для української армійської авіації та перспективи для розвитку експортних ринків.

У свою чергу президент Володимир Зеленський заявив, що «дуже символічно для незалежності України і дуже патріотично, що самі виробляємо сучасні українські лопаті, які раніше купували тільки в Росії».

Нагадаємо, у Запоріжжі льотчики здійснили перший політ на українському навчально-тренувальному літаку УТЛ-450, створеного компанією Мотор Січ на базі літака Як-52. Політ був проведений у рамках програми випробувань нового літака.