ГоловнеСоціум

Українці розповіли, якій COVID-вакцині довіряють найбільше

Найбільшу довіру серед громадян України має американсько-німецька вакцина від коронавірусу Pfizer / BioNTech — 23%. Про це свідчать дані соціологічного опитування компанії Research&Branding Group, оприлюднені в середу, 17 лютого.

Зазначено, що в трійку вакцин-лідерів довіри також входять шведсько-британська AstraZeneca / Oxford і американська Moderna (16% і 12% опитаних відповідно).

Приблизно однакова кількість українців довіряють російській вакцині Sputnik V (9%) і американській Novavax (8%), а трьом китайським розробкам найбільше довіряють по 1% опитаних.

Також повідомляється, що 44% українців не вірять у здатність системи охорони здоров’я України впоратися з вакцинацією населення. Ще 35% опитаних вважають, що з вакцинацією українська медицина впорається лише частково. І тільки 20% позитивно оцінюють перспективи вакцинації в країні.

Що стосується глобального успіху вакцинації, то припущення українців розділилися: 39% опитаних вважають, що масова вакцинація зможе повернути людство до нормального життя, тоді як протилежної точки зору дотримуються 36%. Не визначилися 25%.

«Слід зазначити, що серед українців, які згодні вакцинуватися, вищою, ніж за загальною вибіркою, є довіра до всіх вакцин, а також є більше впевненості в здатності української охорони здоров’я впоратися з вакцинацією і віри в те, що вакцинація поверне людство до нормального життя», — відзначили соціологи.

Опитування проводилося в період з 20 січня по 1 лютого 2021 року. Опитано 1 802 респондентів віком 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту і регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим і м. Севастополь). Метод опитування — особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,4%.

Як повідомлялося, зараз на реєстрації в Україні є три вакцини проти COVID-19 — від AstraZeneca, Pfizer і Sinovac.

Також стало відомо, що майже 60% українців незгодні на вакцинацію від COVID-19, навіть якщо б це можна було зробити безкоштовно. При цьому згодні на вакцинацію лише 29%.