Соціум

В Австралії з медичних масок мають намір робити дороги

Австралійські вчені придумали новий будівельно-дорожній матеріал, який складається з подрібнених медичних масок і переробленого бетону, який, наприклад, отримують з відходів під час знесення будівель. Про це пише Fast Company.

«Для будівництва одного кілометра двосмугової дороги необхідно близько трьох мільйонів масок. Цей хід запобігатиме потраплянню на звалище близько 93 тонн відходів», — йдеться в описі проекту.

Новий матеріал для будівництва доріг створили дослідники з Мельбурнського королівського технологічного інституту. У складі цього матеріалу — подрібнені одноразові маски й оброблене будівельне сміття.

«Справа в тому, що в одноразових масках є пластик, зокрема поліпропілен, який важко розкладається, наголошують дослідники. Вони також пояснюють, що поліпропіленові волокна в масках підсилюють зв’язки між частинками щебеню, що робить дорогу міцнішою», — говорить керівник експерименту професор Джи Лі.

Використання суміші знизить витрати під час будівництва на 30%, зазначають дослідники. Тільки видобуток бетону з кар’єру коштує близько $ 50 за тонну, а вартість переробленого бетону становить близько $ 26. З огляду на витрати на збір і дезінфекцію масок, готова суміш може коштувати від $ 32 до $ 78 за тонну, пояснює Лі.

Нагадаємо, засновник Amazon і найбагатша людина планети Джефф Безос пожертвував 791 млн доларів на збереження навколишнього середовища.

Раніше ми писали, що з початку 2021 року жителі Києва здали на утилізацію 6,5 тисяч новорічних ялинок.