Світ

В Угорщині введуть електронний COVID-паспорт

В Угорщині Центр охорони здоров’я та електронна база медпослуг EESZT розробили мобільний додаток, що фіксує «коронавірусну історію» громадян. Про це повідомляє Magyar Nemzet.

Додаток має вигляд електронного COVID-паспорта, куди будуть вноситися дані про те, які тести на коронавірус і коли були зроблені, а також чи був власник паспорта вакцинований від COVID-19. Паспорт дозволить особам підтверджувати свій захист від хвороби.

У Головному управлінні Національної лікарні сподіваються, що «одного разу, рано чи пізно, від коронавірусу будуть захищені всі, а поки додаток дозволить користуватися певними преференціями тим, хто вже переніс хворобу».

COVID-паспорт ідентифікуватиме особу за допомогою номера в спеціальному реєстрі, а також формуватиме сертифікат захисту від коронавірусу — у нього будуть вноситися дані про щеплення, тести і про те, чи хворів власник паспорта на COVID-19. Використовувати паспорт можна буде всередині Угорщини і за її межами.

Раніше глава ВООЗ попередив, що пандемія COVID-19 — не остання. Епідемії є життєвою реальністю, тому необхідно будувати потужні системи охорони здоров’я, вважають в Організації.