Соціум

В Україні погіршується стан лісів

У 2020 році збитки українським лісам через порушення природоохоронного законодавства склали близько 312 млн гривень. Про це повідомляє Держекоінспекція.

«У 2020 році в частині охорони, захисту, використання та відтворення лісів і рослинного світу Держекоінспекція розрахувала близько 312 млн гривень збитків за порушення природоохоронного законодавства. У порівнянні з 2019 роком спостерігається динаміка зростання розрахованих збитків: у минулому році сума збитку, заподіяного навколишньому середовищу, склала 167 мільйонів гривень», — сказано в повідомленні.

Держекоінспекція підписала Меморандум про співпрацю з Національним центром управління та випробування космічних засобів, щоб отримувати аерокосмічні знімки земної поверхні.

«Це дасть нам можливість оперативно виявляти вирубки, розробки кар’єрів, забруднення моря і своєчасно вживати заходів для припинення порушень… У першу чергу необхідно збільшувати відповідальність за шкоду, заподіяну довкіллю, підвищувати штрафи і збитки за вирубку», — пояснили у відомстві.

Раніше повідомлялося, що тіньовий ринок торгівлі деревиною становить близько 30% від законного і оцінюється в 5 мільярдів гривень.

Також в ООН заявили, що Карпатський регіон опинився в небезпеці через вирубку лісу і зміни клімату.