ГоловнеПолітика

В Україні працюють військові інструктори з дев’яти країн

В Україні працюють військові інструктори з дев’яти держав. Вони займаються удосконаленням знань і навичок українських військовослужбовців. Про це сказав начальник Генштабу ЗСУ Сергій Корнійчук на семінарі ОБСЄ високого рівня з військових доктрин, повідомляє Укрінформ.

«Позитивним прикладом є діяльність в Україні, починаючи з 2015 року, тренувальних місій провідних країн світу для підвищення оперативних і бойових можливостей підрозділів Збройних сил України. Зараз у нашій країні розгорнуто чотири таких місії — американська, британська, канадська і литовська. Поряд з ними інструктори від ще п’яти країн здійснюють підготовку особового складу українського війська», — сказав Корнійчук.

За його словами, тільки в рамках JMTG-U (Об’єднана багатонаціональна група з підготовки — Україна) за участю інструкторів зі США підготовлено 13 батальйонів (батальйонно-тактичних груп) і 8 бригад загальною чисельністю понад 9 тисяч осіб.

За останні п’ять років за участю британських інструкторів (операція Орбітал) підготовлено понад 22,5 тис. військовослужбовців ЗСУ. Канадські інструктори (операція Юніфаєр) допомогли з підготовкою ще понад 15 тис. українських військовослужбовців.

«Литовська ж тренувальна місія допомагає нам готувати особовий склад Сил спеціальних операцій і механізованих, десантно-штурмових підрозділів, а також снайперів. Актуальним завданням цієї місії є виховання лідерів зі старшинсько-сержантського складу», — додав Корнійчук.

Також він зазначив всебічну консультативно-дорадчу допомогу — від стратегічного до тактичного рівнів, — яка надається іноземними партнерами для розробки концептуальних основ розвитку української армії, керівних документів за різними напрямками діяльності.

«З їх допомогою ми суттєво просунулися в напрямі виконання завдання з трансформації системи об’єднаного керівництва сил оборони та управління Збройних сил України», — підкреслив Корнійчук.

Нагадаємо, на цьому тижні президент Володимир Зеленський затвердив допуск іноземних військ на територію України. У цьому році передбачається проведення восьми багатонаціональних навчань на території України за участю 32 тисяч військових.