Соціум

Як виростити ялинку в домашніх умовах з шишки

Один з популярних методів вирощування ялинок.

Замість того, щоб рубати до Нового року молоді ялинки, які засохнуть через пару тижнів після свята, краще самому виростити справжню ялинку в себе вдома. Для вирощування цього дерева не потрібні особливі умови, достатньо лише слідувати нескладним правилам, і тоді все вийде, інформує Ukr.Media.

Обираємо шишки

Шишки найкраще збирати в лісі в період з жовтня по січень. Для висадки підходять молоді, щільно закриті шишки. Зелені шишки для цієї мети не підходять. Зверніть увагу, що найкраще підійдуть шишки не з лісу, а з міського парку. Там ростуть дерева, які більш пристосовані для вирощування в мегаполісі.

Встановіть шишку в горщик із землею вертикально. Велика частина шишки повинна знаходитися над поверхнею ґрунту.

Підтримуємо вологу

Поливайте шишку щодня маленькими порціями. Надлишок води призведе до того, що шишка запліснявіє і згниє. Через деякий час на шишці з’являться перші паростки. Воду для поливу необхідно відстоювати протягом доби. Так з неї вийде хлор, а солі металів осядуть на дно і не зашкодять молодій рослині.

Тримаємо в сухому приміщенні

Якщо в приміщенні сухе повітря, постарайтеся підвищити вологість. Паростки ялинки погано переносять сухе квартирний клімат. Поставте неподалік від саджанця зволожувач, або спорудіть щось на зразок невеликого парника: можна накрити шишку поліетиленом або іншим подібним матеріалом. Повітря в ньому буде зволожуватися за рахунок випарів від ґрунту в горщику. Головне не робіть парник повністю герметичним — залиште у ньому невеликі отвори.

Привчаємо до вуличного клімату

Догляд за ялиною — процес кропіткий і тривалий. У квартирі вона зросте до 30-50 см приблизно за 4 роки. До цього часу коренева система зміцніє, і деревце можна буде висаджувати на ділянку.

Перш ніж висадити дерево у відкритий ґрунт, потрібно провести загартовування молодих саджанців. Для цього виносьте горщик з ялиною на балкон або у двір. Починайте з 20-30 хвилин, поступово збільшуючи час перебування на вулиці до 4-5 годин. Найкраще такі процедури починати навесні або восени, коли температура повітря не занадто висока або низька. Поступово рослина звикне до вуличного повітря і легше перенесе пересаджування у відкритий ґрунт.

Пересаджуємо на ділянку

Оптимальний час для висадки саджанців у відкритий ґрунт — кінець березня або квітня. В цей час сніг вже зійшов, а земля трохи прогрілася.

В лунку обов’язково додайте трохи землі з лісу. Опустіть рослину в лунку разом з грудкою землі з горщика. Присипте коріння ґрунтом, полийте та утрамбуйте ґрунт. Після висадки потроху поливайте ялинку кожен день. Це допоможе кореневій системі швидше адаптуватися. Коли деревце приживеться, частий полив вже не буде потрібен.

Якщо за ялинкою стежити та правильно доглядати, через декілька років ви прикрасите у дворі до Нового року ялинку, власноруч вирощену зі звичайної шишки.