Прогрес

Boeing вперше випробував дрон-заправник для ВМС

Безпілотник MQ-25 Stingray доставлятиме близько 8 тонн пального для дозаправки в повітрі для 4-6 винищувачів на відстань до 930 км.

Американська корпорація Boeing провела випробування першого палубного дрона-заправника MQ-25 Stingray, який буде базуватися на авіаносцях. Про це повідомила прес-служба Boeing у четвер, 19 вересня.

Стверджується, що перший випробувальний політ, який тривав дві години, проводився над аеропортом міста Сент-Луїс в штаті Іллінойс. Фахівці Boeing перевіряли основні функції безпілотника.

«Літальний апарат завершив автономні руліжні випробування (пересування по льотному полю аеродрому — ред.), Потім піднявся в повітря і полетів за заздалегідь визначеним маршрутом для перевірки його основних функцій польоту і взаємодії з наземною станцією управління», — йдеться в повідомленні.

У минулому році стало відомо, що Boeing виграла тендер на створення MQ-25 Stingray. Контракт на суму 805 млн доларів передбачає розробку, виробництво, випробування і постачання ВМС США чотирьох MQ-25 до 2024 року. В цілому в рамках програми створення палубної безпілотної авіаційної системи дозаправки в повітрі Пентагон має намір закупити 72 Stingray за 13 млрд доларів.

Один безпілотник буде доставляти близько 8 тонн пального для дозаправки в повітрі для 4-6 винищувачів на відстань до 930 км. Крім того, на Stingray передбачається встановлювати апаратуру для виконання завдань спостереження, розвідки та збору інформації.

Раніше стало відомо, що Австралія купить у США шість великих розвідувальних дронів, які будуть використовуватися у спільних оборонних операціях в Азіатському регіоні. Сума контракту становить близько 5 млрд доларів.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net