Здоров’я

Чи можна запивати їжу водою — відповідає дієтолог

Якщо ви турбуєтеся про своє здоров’я, обов’язково прочитайте цей матеріал.

Дуже часто ви можете чути і читати про те, що запивати їжу під час прийому їжі не можна. Аргументи: розбавляється шлунковий сік, погіршується процес перетравлення їжі, збільшується обсяг шлунка і багато ще чого говорять з цього приводу, інформує Ukr.Media.

Виникає питання, а якщо зробити кілька ковтків води, так само безнадійно і погано буде перетравлюватися їжа?

Ось що каже провідний дієтолог Світлана Фус: «Я часто наводжу у приклад суп. Коли ми його їмо, ми ж овочі запиваємо водою? А коли ми їмо огірок або помідор, які на 80% складаються з води, і їмо їх з м’ясом? Я рекомендую робити так. Якщо ми їмо щільну їжу, наприклад, бутерброд з цільнозернового хліба з листям салату і сиром, який складно жується, сухуватий і не ковтається, його можна запити невеликою кількістю рідини. В такому випадку, можна кожен шматочок зробити більш м’яким і ретельніше його пережувати. А це набагато корисніше, ніж щільна, погано механічно оброблена їжа. Пити під час їжі не шкідливо, важливо розуміти скільки і з чим. Стежте за своїми відчуттями».

Вода ніяк не впливає на рівень pH і на активність ферментів. Звичайно, якщо йдеться про воду кімнатної температури. Адже коли ми п’ємо гарячу чи холодну воду, організм витрачає калорії, аби привести воду до нормальної температури, за якої ферменти активні. Пити під час їжі рекомендується, адже так ви полегшите завдання для своєї травної системи. Вживання води під час їжі є також профілактикою запору.

Якщо ви весь цей час утримувалися від компоту на третє, бо думали, що це шкідливо, тепер можете забути про це.Споживати достатньо рідини важливо людям будь-якого віку. Пити слід тоді, коли ми відчуваємо спрагу, незалежно від прийомів їжі. Щодо єдиної норми споживання рідини, то її немає. Наша потреба в гідрації залежить від температури й вологості довкола, активності, фізичного стану (наприклад, вагітним жінками й матерям, що годують, слід пити більше), і їжі, яку ми споживаємо.

І головне, перш ніж довіряти словам, перевірте їх. І пийте на здоров’я.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net