Men's & Women's

У новонародженого може з’явитися діабет, якщо майбутня матір буде вживати алкоголь

Майбутні матері, які вживають спиртне, підвищують ризик розвитку стійкості до інсуліну у ще ненароджених синів.

Стакан-другий вина «з нагоди свята» під час вагітності може зашкодити майбутній дитині. Стаття, опублікована в The Journal of Physiology, показує, що навіть невеликі дози алкоголю можуть стати причиною резистентності до інсуліну, інформує Ukr.Media.

Вчені провели експеримент на вагітних щурах. Самкам, які виношували потомство, давали невеликі дози алкоголю протягом всього двох днів. Концентрація алкоголю в крові тварин не перевищувала 0,05%. Згодом у частини потомства цих щурів у віці близько шести місяців починали проявлятися ознаки діабету, на відміну від потомства гризунів, які не отримували алкоголь.

Іншим цікавим фактом стало те, що резистентність до інсуліну була специфічною для статі: цей симптом зустрічався лише у самців потомства самок, які приймали алкоголь. Ось одна з можливих гіпотез, що це пояснює: під час вагітності плацента залежно від статі по-різному пристосовується до стресу, викликаного впливом спирту.

Інше можливе пояснення того, що у самок не проявлялося стійкості до інсуліну, — наявність в жіночому організмі естрогену. Цей гормон у самок присутній в більшій кількості, ніж у самців. Домінування естрогену підвищує чутливість тканин до інсуліну, знижує кількість глюкози в крові і запобігає її перетворенню на жир.

«Навіть невелика кількість алкоголю під час вагітності може бути шкідливою, тому якщо ви плануєте завагітніти, не вживайте спиртне, — підсумовує провідний автор дослідження Ліза Акісон з Квінслендського університету. — Сім’ї, партнери і друзі повинні підтримати вибір жінки у відмові від алкоголю при виношуванні плоду».

Акісон також зазначає, що якщо жінка, не знаючи про початок вагітності, вживала алкоголь, їй необхідно перестати пити і почати правильно харчуватися на час всього терміну вагітності.

Чоловікам, які планують стати батьками, теж варто відмовитися від алкоголю. Метааналіз, проведений китайськими дослідниками, показав, що у дітей, чиї батьки протягом трьох місяців перед зачаттям вживали алкоголь, ризик розвитку вад серця був вище на 44%.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net