Здоров’я

Влада Києва пояснила, чому погіршилася якість повітря

У столиці України цілодобово працює пересувна лабораторія комунальної аварійно-рятувальної служби.

Стрімке зростання за останній місяць кількості пожеж біля Києва, а їх сталося понад 800, істотно вплинуло на якість повітря в столиці України. Про це повідомляє сайт Київської міськдержадміністрації з посиланням на першого заступника КМДА Миколу Поворозника.

За його словами, проблеми екології та чистоти повітря в Києві, як і в будь-якому мегаполісі, викликані низкою факторів. Зокрема, роботою промислових підприємств, збільшенням кількості автомобілів, зростанням випадків пожеж на території Київської області і т.п.

Так, кількість пожеж, порівняно з минулими місяцями, зросла майже в сім разів. Почастішали випадки підпалів трав’яних настилів.

«Ми щодня моніторимо стан повітря, особлива увага приділена територіям, де спостерігається найбільша задимленість. Йдеться про житлові масиви на лівому березі столиці. Цілодобово працює пересувна лабораторія комунальної аварійно-рятувальної служби», — сказав Поворозник.

Зокрема, зазначив він, на сміттєспалювальному заводі Енергія встановлено системи відеоспостереження, і «кожен може побачити реальну картину роботи заводу, який утилізує 25% сміття, що утворюється в місті».

Чиновник повідомив, що на заводі вже модернізовано три з чотирьох існуючих електрофільтрів, планується встановити ще систему хімічного очищення димових газів.

Він зазначив, що переважна більшість об’єктів, від яких залежить нормальне функціонування мегаполісу, побудовані в 60-80 роках минулого століття, і влада поступово оновлює та модернізує їх.

Нагадаємо, 11 вересня в Чорнобильській зоні спалахнула велика пожежа. Сталося загоряння лісової підстилки на площі близько чотирьох гектарів, що переросло в верхову пожежу. А до ранку четверга площа пожежі в Чорнобильській зоні зросла втричі. На гасіння вогню кинули авіацію. В результаті, вдалося збити верховий вогонь.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net