Прогрес

Як насправді називався давньогрецький храм Парфенон

Нідерландські фахівці провели дослідження, в ході якого було підтверджено, що античний Парфенон у Греції століттями називали неправильно.

Давньогрецький храм Парфенон — один з найвідоміших пам’ятників Античності, розташований на пагорбі Акрополя в столиці Греції. Як виявилося, на протязі багатьох століть його називали неправильним ім’ям, повідомляють вчені з Утрехтського університету (Нідерланди), інформує Ukr.Media.

Гекатомпедон ( Hekatompedon ) — насправді, саме так стародавні греки називали мармуровий храм, побудований на честь своєї головної богині Афіни, архітектором Каллікратом в 447-438 роках до нашої ери. Як стверджують нідерландські вчені в своєму дослідженні, проведеному на основі археологічних даних і давньогрецьких текстів, ім’я «Парфенон», яке стало популярним в римський період, спочатку належало зовсім іншому будинку.

Справжній Парфенон, насправді, був древньою скарбницею, в якій робили підношення богині Афіні і де зберігалися музичні інструменти, перські мечі та інші реліквії. Сьогодні він відомий як Ерехтейон — він розташований приблизно в 100 метрах від головного храму і був побудований на кілька десятків років пізніше. Археологи та історики вже давно намагались зрозуміти, яке ж було призначення Ерехтейона.

Парфенон означає «будинок незайманих», саме тому менший храм прикрашений каріатидами — скульптурами жіночих фігур, які грають роль колон, що утримують дах. Ім’я Гекатомпедом, у свою чергу, фігурує в архівах, що датуються 2500 років тому, кажуть вчені.

«Гекатомпедон означає «храм довжиною в сто футів», а головна кімната великого храму була дійсно рівно 100 футів в довжину», — розповів провідний автор дослідження Янрік ван Роухуізен. «Гекатомпедон — складне ім’я для вимови. Це може бути причиною того, що назва Парфенон завоювала популярність. Мої грецькі друзі і колеги, звичайно, спочатку поставилися до мене з підозрою. Але тепер вони кажуть, що моя теорія гідна існування».

«Храм описаний в римських документах. У текстах згадується безліч скарбів, на які ніхто ніколи не звертав особливої ​​уваги. З іншого боку, названі об’єкти відомі нам тільки з інвентарю Парфенона. Ніхто ніколи не встановлював зв’язок, тому що люди завжди думали, що кімната-скарбниця знаходиться у великому храмі. Але іншого можливого висновку тут немає: Парфенон був частиною невеликого храму», — підсумував Роухуізен.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net