Здоров’я

Чому свіжовичавлені соки завдають більше шкоди, ніж користі

Свіжовичавлені соки можуть нашкодити організму.

Свіжовичавлений сік — напій, безумовно, корисний. Однак все ж таки не варто повністю відмовлятися від цільних фруктів і овочів, інформує Ukr.Media.

Річ у тім, що у соках відсутня клітковина, а саме вона викликає відчуття насичення, знижує ризик розвитку серцевих захворювань і зменшує рівень холестерину.

Немає у свіжовичавлених соках і корисних жирів, необхідних для транспортування вітамінів всередині тіла.

За умови дотримання повноцінної збалансованої дієти вживання соків піде лише на користь, але якщо перейти лише на них, прагнучи очистити організм, це може призвести до негативних наслідків.

Першим збунтується шлунок, якому не вистачатиме харчових волокон для нормальної роботи. До того ж за умови дотримання сокової дієти з раціону повністю видаляються навіть корисні жировмісні продукти.

Обережними у вживанні соків мають бути люди із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, цукровим діабетом, зі схильністю до руйнування зубної емалі. Свіжовичавлений сік містить фруктові кислоти і природний цукор, які можуть викликати подразнення слизової шлунково-кишкового тракту і різкі коливання рівня глюкози у крові.

Краще відмовитися від приймання свіжих соків на голодний шлунок, не варто втамовувати ними спрагу, відмовившись від води, як не слід й замінювати повноцінне харчування.

До речі, думка про те, що цукор з фруктів, тобто фруктоза, більш корисний для організму, ніж звичайний тростинний або буряковий, не більше, ніж омана. Сахароза складається з глюкози і тієї ж фруктози. Безконтрольне вживання фруктози шкодить здоров’ю не менше, ніж надлишок цукру. Часом навіть більше, оскільки це пов’язано з особливостями метаболізму.

Джерело: UkrMedia

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net