Здоров’я

Експерти з’ясували, чого найбільше бояться автомобілісти-початківці

З часом більшості водіїв вдається впоратися зі страхом і набути впевненості, але в перші дні або навіть місяці за кермом – дуже страшно.

Фахівці провели онлайн-опитування, щоб дізнатися, чого найбільше бояться водії-новачки. У дослідженні взяли участь понад 1000 осіб. З’ясувалося, що найстрашніше — це рушити в гірку. Саме так відповіли 19% опитаних, інформує Ukr.Media.

Друге місце в рейтингу страхів дісталося іншим автомобілям. Їх бояться 16,6% водіїв-початківців. Кожен восьмий повідомив, що боїться зустріти співробітників ДПС (12,4%) і заглухнути на дорозі (12,3%).

Замикає п’ятірку основних страхів — страх нерегульованих перехресть (11,1%). Всі ці неприємні ситуації в сумі набрали 70% голосів.

Паркуватися або їхати заднім ходом бояться 9,3% водіїв-початківців. Частина респондентів зізналися, що не можуть позбутися відчуття ніби вони всім заважають (8,3%). Ще 5,3% учасників опитування повідомили, що бояться пішоходів.

Деякі побоюються за технічний стан свого авто, і бояться його зламати (4,7%). Найменше водіїв-початківців хвилює проїзді через регульовані перехрестя (0,9%).

На думку експерта, взагалі страх — корисне почуття. Він допомагає виживати у важких ситуаціях. Головне — не давати йому переростати в паніку.

З досвідом і відпрацюванням певних маневрів новачки перестають боятися гірок, інших водіїв і нерегульованих перехресть. Але пішоходів і велосипедистів слід побоюватися завжди. Їх поведінка на дорозі може бути непередбачуваною.

Джерело: UkrMedia

Аспекты.net