Соціум

Фахівці розповіли коли треба відправити вашу подушку на смітник

Не можна використовувати подушку надто довго.

Фахівці кажуть, що максимальний термін життя подушки — рік-два, залежно від матеріалу, яким вона набита. Пір’яні і пухові подушки й зовсім живуть пів року. Довгожителі — подушки з сучасних синтетичних матеріалів, подібних до латексу, вони можуть протриматися до п’яти років. Якщо подушка служить довше, вона стає просто мерзенною: вбирає усі доглядові засоби, які ви наносите перед сном, у ній накопичуються мертві клітини шкіри і волосся. І справа не лише у гігієні! Є не менше 7 причин замінити подушку, якій вже більше року, інформує Ukr.Media.

Може викликати алергію…

У доглядових засобах і клітинах шкіри, що осідають у наповнювачі подушки, радісно розмножуються бактерії і пилові кліщі. Останні стають причиною безлічі проблем: алергії, нежитю, постійно закладеного носа, чхання і сліз. Щоб позбутися від кліщів, подушку радять прати у гарячій воді кожні 4-6 місяців. Точніше, так ви кількість паразитів зменшите, але повністю не знищите. Єдиний вихід — викинути подушку. До речі, у старих подушках мікроорганізмів, пилу та іншої капості стільки, що їх вага становить до третини ваги усієї подушки.

… і бронхіальну астму

Коли ми регулярно дихаємо мікробами, спорами грибків і т. д., вони починають накопичуватися у легенях. Щоб від них позбутися, бронхи починають посилено виробляти слиз, насичений антитілами, які покликані боротися з «прибульцями». Така реакція обумовлена особливостями людського імунітету. А закінчується все бронхіальною астмою — так, через якусь подушку.

Хропіння і апное

Коли закладений ніс, спати стає просто неможливо: сон поверхневий, оскільки він сильно залежить від дихання. Якщо ви дихаєте ротом, то не дивно, що починаєте хропіти. Іноді хропіння призводить до апное — це тимчасова зупинка дихання, яка згубно позначається на здоров’ї. У горлі пересихає, ви раз у раз прокидаєтеся, щоб попити водички, а то й кашель починає мучити… але ж уся справа у подушці.

Провокує головний біль

Подушка — це не лише про гігієну, але і про положення тіла уві сні. Гарна подушка повинна підтримувати голову і шию на одному рівні з хребтом. Через те, що з часом подушка втрачає форму, вона припиняє забезпечувати гарну підтримку, у результаті ви прокидаєтеся з головним болем, болем у шиї або плечах. Або до середини дня раптом починається незрозуміла мігрень.

Погіршує сон

Закладений ніс, незручно — про яку якість сну може йти мова? Простирадло вранці зім’яте, подушка відкинута — якщо ви прокидаєтеся так частіше, ніж раз на тиждень, замисліться про те, на чому ви спите. Якість сну має більше значення, ніж здається багатьом людям.

Викликає прищі…

Подушка цілком здатна погіршити якість шкіри. Ті ж самі паразити, що живуть у подушці, можуть спровокувати прищі, вугрову хворобу, шкіра стає навіть більш жирною. Найпростіший спосіб боротися з цією бідою — замінювати наволочку якщо не щодня, то раз у два дні точно. Але рано чи пізно і цього стане недостатньо.

… і аспергільоз

Це що ще за звір? А це захворювання, яке розвивається через вдихання спор грибка, який живе у вашій подушці. У нормі вони для людини нешкідливі. Але якщо у людини є захворювання легенів, ослаблений імунітет або вона хвора на важку форму грипу, ці спори можуть викликати інфекцію, потрапляючи у легені і навіть інші органи, потрапляючи у кровотік. Серед симптомів — висока температура, задишка, кашель з кров’ю. Протікати захворювання може дуже важко, особливо якщо його вчасно не діагностувати.

Джерело: UkrMedia

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net