Здоров’я

Фахівці склали список найкорисніших круп, які не містять глютену

Користь тієї або іншої крупи для організму можна зрозуміти, подивившись на вміст у ній глютену, рівень кислотності та кількість клітковини. Лікарі розповіли, яка крупа є найбільш корисною. Наприклад, найбільше глютену міститься в житі, ячмені, пшениці, булгурі, кускусі і полбі. Правда, в полбі серед пшеничних круп найменше глютену і найбільше вітаміну В. Також в перловці, попри високий вміст глютену, багато корисних вітамінів і мікроелементів, інформує Ukr.Media.

Серед круп, в яких немає глютену, найбільш корисними для організму можна виділити наступні

Амарант

Амарант — джерело білка, клітковини, калію, кальцію і заліза. Також у ньому величезна кількість вітамінів. Вживаючи цю крупу, людина піклується про здоров’я своїх кісток, а також нормалізацію ШКТ.

Коричневий рис

Всім знайома крупа також сприяє нормалізації ШКТ, володіє низькою калорійністю і у нього низький глікемічний індекс. Правда, все це відноситься не до білого рису, а до коричневого неочищеного.

Гречка

Ідеальне поєднання цінності і низької калорійності, в ній немає глютену, вона не підвищує рівень глюкози в крові. Білок, залізо, магній, вітамін С і рутин — всі ці речовини містяться в гречаній крупі.

Крупа з кукурудзи

Плюс — повільне надходження енергії в організм, з-за цього почуття насичення приходить пізніше. У кукурудзяній крупі міститься багато магнію, калію, антиоксидантів — все це корисно для здоров’я серця і судин.

Кіноа

Ставши популярною лише нещодавно, кіноа багата білком, антиоксидантами, вітамінами і мінералами. Є джерелом рослинного білка.

Пшоно

Містить багато клітковини, у крупи низький глікемічний індекс. Правда, пшоно не можна регулярно вживати людям, які страждають цукровим діабетом і хворобами підшлункової залози, адже воно містить багато вуглеводів.

Також користь круп оцінюють по кислотності. Антирекордсменами по кислотності є білий (шліфований) рис, манна крупа, вівсяні пластівці і вівсянка, яка заварюється окропом. В результаті найбільш корисними для людини є гречка, кіноа і вівсяна каша тривалого варіння.

Джерело: UkrMedia

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net