Прогрес

Фахівці з Нідерландів розробили штучну шкіру, яка допомагає швидко загоювати рани

Вона зроблена з рідкокристалічного полімеру.

Дослідницька група з Технічного університету Ейндховена (Нідерланди) закінчила науковий проєкт зі створення штучної шкіри, здатної загоювати рани. Для її виготовлення фахівці використовували рідкокристалічний полімер зі вставленим в нього масивом мікрометрового розміру, інформує Ukr.Media.

Розроблена «пов’язка» володіє здатністю вбирання рідини через пори, за принципом капілярного обміну. Вплив радіохвиль змушує рідкі кристали повертатися у відповідності з напрямком руху радіосигналу. Додавання в матеріал мікропор, з подальшим зануренням у воду, призвело до початкового вбирання вологи. Включення джерела радіохвиль змусило молекули рідких кристалів вишикуватися в напрямку руху хвиль, що призвело до виходу рідини з матеріалу. Ця особливість має аналогічний принцип загоєння ран на людській шкірі.

Отримані результати дослідження вчені збираються використовувати при лікуванні та загоєнні ран. Для цього вони планують завантажити в матеріал антибіотики в рідкому вигляді, гелі та спирт. Остаточний варіант штучної шкіри вчені планують представити у 2025 році.

Джерело: UkrMedia

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net