Економіка

Кабмін змінив умови доступних кредитів

Кабінет міністрів вніс зміни в програму Доступні кредити 5-7-9%. Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Зокрема, було підвищено максимальний рівень річного доходу підприємств до еквівалента 10 млн євро, а також було скасовано вимогу до обов’язкової прибутковості бізнесу, що діє — рішення прийматимуть банки-кредитори.

Крім того, змінами були розширені цілі використання кредитних коштів — можливістю придбання земельних ділянок як окремо, так і разом з нежитловою нерухомістю.

Зміни в програму 5-7-9% були прийняті в рамках виконання доручення уряду розробити та затвердити програму фінпідтримки малого і середнього підприємництва, а також суб’єктів господарювання сфери культури, креативних індустрій, туризму, діяльність яких перебуває під впливом введених обмежень, пов’язаних з поширенням COVID -19.

Нагадаємо, що в Україні рівень тіньової економіки піднявся вище 30%. В умовах невизначеності через кризу, викликаного пандемією, бізнес намагається зменшити ризики втрати ресурсів.

Також повідомлялося, що половина українського бізнесу планує підняти зарплати. На зростання бізнесу в 2021 році сподіваються 60% опитаних керівників і власників компаній, при цьому рік тому таких оптимістів було 77%.