Men's & Women's

Канадські фахівці з’ясували, за яких обставин жінки повніють швидше чоловіків

Результати дослідження можуть змінити принципи лікування жінок з ожирінням.

Згідно з новим дослідженням учених з університету Британської Колумбії (Канада) жінки, у яких немає соціальних зв’язків (або їх дуже мало), мають більшу ймовірність розвитку ожиріння, ніж чоловіки з такою ж кількістю соціальної взаємодії, інформує Ukr.Media.

Дослідники проаналізували соціальні контакти 28238 людей у віці від 45 до 85 років і їх зв’язок з індексом маси тіла, окружністю талії і загальним ожирінням.

Було виявлено, що самотні жінки (незаміжні, вдови, розлучені), мали більш високий шанс на розвиток абдомінального і загального ожиріння. Також у жінок, які жили одні і мали рідкісну щомісячну соціальну активність, або не мали її зовсім, був найбільший середній об’єм талії. У той час як у представників чоловічої статі все було навпаки. У тих чоловіків, хто жив у шлюбі і мав багато соціальних контактів, середній розмір талії і схильність до ожиріння були більше, ніж у самотніх.

В цій науковій роботі дослідники не розглядали причини такої різниці між чоловіками і жінками, але припустили, що вона частково може бути пов’язана з відмінностями в гендерних ролях і соціальними очікуваннями, пов’язаними з цими ролями.

Результати дослідження можуть допомогти змінити принципи лікування самотніх літніх жінок з ожирінням, додавши до здорового харчування і фізичних вправ ще й соціальні заходи.

«Медики могли б рекомендувати одиноким пацієнтам літнього віку, особливо вдовам, участь в різних соціальних заходах в якості засобу боротьби з ожирінням», — каже Зейнаб Хоссейні, провідний автор дослідження.

Вчені вважають, що необхідні додаткові дослідження, які допоможуть зрозуміти причинно-наслідкові зв’язки між соціальними контактами і здоров’ям літніх жінок і чоловіків.

Джерело: UkrMedia

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net