ГоловнеСвіт

США оголосили про виведення військ із Сомалі

Президент США Дональд Трамп прийняв рішення вивести майже весь американський військовий контингент із Сомалі. Про це напередодні повідомила прес-служба Пентагону.

«Президент США наказав міністерству оборони і Африканському командуванню США на початку 2021 року перебазувати в інші країни з Сомалі більшість військовослужбовців», — йдеться в повідомленні.

В американському оборонному відомстві запевнили, що це не означає, що США послаблюють військову присутність в Африці.

«Це рішення означає, що частина військових може залишити схід Африки. Однак інші сили будуть розміщені в сусідніх з Сомалі країнах, і вони будуть в змозі проводити операції на території Сомалі, щоб зберегти тиск на екстремістські угруповання, що базуються в Сомалі», — зазначає Пентагон.

За відомостями газети The Wall Street Journal, в Сомалі знаходяться близько 700 американських військових. Як зазначає видання, частину з них перекинуть на бази в Кенії і Джібуті.

Нагадаємо, 28 листопада в столиці Сомалі Могадішо терорист-смертник підірвав бомбу в кафе всього через кілька годин після завершення візиту в.о. міністра оборони США Крістофера Міллера. В результаті вибуху шестеро людей загинули.