ГоловнеЕкономіка

Турки купили в Україні золоторудну ділянку на онлайн-аукціоні

Державна служба геології та надр провела електронні аукціони з продажу 13 спеціальних дозволів на розробку ділянок з корисними копалинами, серед яких золото, марганцеві руди, підземні води і опока, повідомляє прес-служба Держгеонадр.

Зазначається, що в ході конкурентної боротьби загальна вартість лотів зросла в шість разів — з 6,5 млн грн до 38,4 млн грн.

У результаті торгів золоторудних лот — Жовтоводську ділянку — терміном на п’ять років придбало ТОВ Спис Україна, яке заплатило за лот 5,73 млн грн при стартовій ціні в 4,4 млн рн.

Згідно з відкритими реєстрами, ТОВ Спис Україна зареєстровано у Львові, компанія створена в 2010 році. Її кінцевим бенефіціарним власником зазначений громадянин Туреччини Чакмак Фірат.

А найбільш активна боротьба розгорнулася за лот за покладами марганцевої руди. В аукціоні брали участь сім компаній. В ході торгів стартова ціна зросла в 53 рази — зі 189 700 до 10 млн грн. Переможцем стала компанія Юнайтед Енерджі, яку пов’язують з Ігорем Коломойським.

«Істотне зростання ціни продемонстрували й інші лоти. Так, ділянка Магнум з підземними водами подорожчала більш ніж в 21 раз, з 4 697 гривень до 100 тисяч. Спецдозвіл на лужні каоліни ділянки Орепи продали за 5,78 млн гривень, зростання в 20 разів», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що ціна чотирьох бурштинових лотів підвищилася в середньому в 12,5 рази.

Раніше повідомлялося, що вперше в Україні на е-аукціон виставлено золотоносну ділянку.

Нагадаємо, що розробку бурштину в Україні продали за 17 млн ​​гривень. А ділянки з покладами бурштину, глини, граніту, підземних вод, пісковиків, кварцового піску, каоліну і пегаматиту були продані за загальну суму 32 млн грн.