Економіка

У Держгеокадастрі анонсували звільнення 60% співробітників

Кабінет міністрів вирішив ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, що приведе до скорочення її штату. Відповідну постанову №1118 від 16 листопада оприлюднено на офіційному урядовому порталі. Про це повідомляє ZN з посиланням на прес-службу відомства.

Цією ж постановою передбачено, що нові територіальні органи Держгеокадастру будуть створені як структурні підрозділи апарату зазначеної служби.

Як пояснив глава Держгеокадастру Роман Лещенко, це рішення пов’язане з передачею значної частини земель місцевим громадам.

«Це рішення, паралельно з передачею земель громадам, є кроком до перетворення Держгеокадастру на орган, який буде надавати громадянам якісні сервісні послуги і працювати над наповненням кадастру», — повідомив Лещенко.

Він зазначив, що, за попередніми оцінками, виконувати свої функції Держгеокадастр зможе зі штатом менше чотирьох тисяч співробітників, а не 10 тисяч, як зараз.

При цьому він зазначив, що Держгеокадастр докладе зусиль, щоб «максимально зберегти профільних фахівців».

«У цьому нам доведеться конкурувати з територіальними громадами, які у зв’язку з передачею їм земель за межами населених пунктів, теж будуть шукати відповідних фахівців», — зазначив голова.

Лещенко додав, що інформація про нову структуру Держгеокадастру найближчим часом буде опублікована на офіційному сайті.