Прогрес

У Китаї розробили ліки від коронавірусу

Препарат, як сподіваються вчені, може не тільки скоротити час одужання інфікованих, а й забезпечити короткочасний імунітет до COVID-19.

Вчені Пекінського університету тестують ліки, які, як передбачається, здатні зупинити пандемію коронавірусу навіть без вакцини. Про це у вівторок, 19 травня, повідомляє Medical Express.

«Вчені з китайської лабораторії розробляють медичний препарат, який, на їхню думку, може успішно лікувати коронавірусну інфекцію і зупинити пандемію», — йдеться в повідомленні.

За словами дослідників, ліки можуть не тільки скоротити час одужання інфікованих, але навіть забезпечити короткочасний імунітет до COVID-19.

Сунні Се, директор Пекінського інноваційного центру геномів при університеті, зазначив, що зараз препарат успішно проходить стадію тестування на тваринах.

У препараті використовуються антитіла, що виробляються імунною системою людини для запобігання зараженню вірусом клітин. Їх вчені виділили з крові 60 пацієнтів, які вже одужали.

«Надія полягає в тому, що ці антитіла можуть стати ліками, які зупинять пандемію», — сказав Сунні Се.

Він також додав, що препарат, за розрахунками розробників, повинен бути готовий до початку прогнозованого зимового спалаху коронавірусу.

«Планується проведення клінічного випробування», — сказав Се, додавши, що ліки будуть тестувати в Австралії та інших країнах, оскільки випадків коронавірусу в Китаї стало значно менше.

Як відомо, використання антитіл не є новим підходом в клінічній практиці, вони успішно застосовуються для лікування низки інших вірусів, таких як ВІЛ, Ебола і респіраторний синдром на Близькому Сході (MERS).

Нагадаємо, вчені виявили людей, несприйнятливих до коронавірусу. У людей, котрі перехворіли на SARS в 2003 році, виявили антитіла, що нейтралізують SARS-CoV-2.

Також повідомлялося, що в Сінгапурі створюють вакцину, яку можна змінити при мутації COVID-19.