Економіка

Україна передала перший морський порт у концесію

Влада України передала в концесію Херсонський морський торговельний порт. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій у Telegram.

«Сьогодні в присутності президента переданий в концесію перший масштабний об’єкт в Україні — Херсонський морський торговельний порт», — написав Криклій.

Він зазначив, що компанія-концесіонер ТОВ Рисоіл-Херсон інвестує в розвиток порту близько 300 млн гривень. Ще понад 18 млн гривень буде вкладено в місцеву інфраструктуру. Концесія укладена на 30 років, але вже в 2030 році компанія повинна довести обсяги перевалки вантажів порту на рівні щонайменше 1,36 млн тонн.

Крім того, компанія профінансує ремонт дороги на шляху в порт і новий майданчик стоянки вантажівок на в’їзді в Херсон.

«Концесія порту Ольвія буде підписана найближчим часом, порт Чорноморськ — наступний концесійний проект», — додав Криклій.

Нагадаємо, 12 травня Верховний суд України скасував постанову Шостого апеляційного адміністративного суду, яка блокувала завершення концесійного конкурсу в морському торговому порту Херсона.

Зазначимо, концесія — це вид договору про створення або реконструкцію за рахунок коштів інвестора державних об’єктів, в результаті чого інвестор отримує можливість експлуатувати об’єкт на оплатній основі, збираючи дохід на свою користь.