ГоловнеПолітика

Українку вперше обрали до парламенту США

Народжена в місті Носівка Чернігівської області Вікторія Спартц потрапила до Палати представників США від п’ятого округу штату Індіана. Про це повідомляє Ukrainian American Media.

У 2017 вона отримала місце сенатора в Конгресі штату Індіана, замінивши 72-річного сенатора Люка Кенлі, який пішов на пенсію. Тоді Спартц перемогла шістьох кандидатів, у тому числі Дена Шмідта, який раніше працював з колишнім губернатором Майком Пенсом.

У 2020 році українка балотувалася від республіканців, її підтримали 187 тисяч виборців. Жінка випередила найближчу суперницю Крістіну Хейл на 6%.

Вікторія народилася 1 жовтня 1978 року в місті Носівка Чернігівської області. У США переїхала в 21 рік у 2000 році, маючи за плечима навчання в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана. Через шість років вона отримала диплом магістра з професійної бухгалтерії Університету Індіани і залишилася там викладати. Також працювала в бізнесі і державних установах.

Як повідомлялося, на нинішніх виборах у США явка виявилася найвищою за 120 років. За попередніми даними, на президентських виборах проголосували 160 млн американців.