Соціум

В Україні подвоїлася кількість ІТ-фахівців

Кількість працівників в українському ІТ-секторі з 2015 по 2020 рік зросла з 90 тис. до 180 тис. Про це повідомило видання ITC з посиланням на дослідження компанії GlobalLogic.

При цьому кількість жінок в індустрії ІТ за звітний період зросла на 79%. У 2015 році частка жінок серед ІТ-фахівців була 14%, зараз — 25%. Серед працюючих у галузі менше року в 2020 році жінки становлять 36%.

Середній вік ІТ-фахівця в 2015 році був 27 років, у 2020-му — уже 28 років. Середній розробник програмного забезпечення працює в цій сфері три роки, середній тестувальник — два роки.

При цьому частка тестувальників у загальній кількості ІТ-спеціалістів зросла на 45%, а розробників скоротилася на 16%. За цей час процес розробки цифрових продуктів і рішень став складнішим, тому виникає дедалі більше нових ІТ-професій і спеціальностей.

Для аналізу української ІТ-сфери компанія GlobalLogic використовувала інформацію з відкритих джерел, зокрема дані DOU, і внутрішню статистику.

Раніше в Україні запустили веб-портал для IT-фахівців із Білорусі. Професіонали, які бажають переїхати в Україну через події в Білорусі, зможуть знайти всю необхідну інформацію на спеціальному ресурсі від Мінцифри.

Джерело: korrespondent.net

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net