ГоловнеПрогрес

Вчені: Неандертальці могли зимувати, як ведмеді

Пошкодження на кістках наших далеких родичів — неандертальців, — знайдених в Іспанії, свідчать про те, що ці стародавні люди справлялися із сильними морозами впадаючи у сплячку, як це роблять ведмеді, кажани або їжаки, повідомляє The Guardian.

Вчені указують на те, що ряд пошкоджень на кістках неандертальців повністю збігається з тими, що можна побачити у тварин, які впадають у сплячку. Це означає, що попередники сучасних людей сповільнювали свій метаболізм, щоб пережити морози.

Висновки зробили на основі вивчення кісток, знайдених у печері Sima de los Huesos на півночі Іспанії. Протягом останніх трьох десятків років скам’янілі останки великої групи людей ретельно витягали із 15-метрової шахти всередині печери, яку за фактом можна назвати братською могилою.

Знайденим скам’янілостям понад 400 тисяч років, і вони належать раннім неандертальцям або навіть їх попередникам. Печера є одним із найбільш важливих палеонтологічних об’єктів, що містять критичні свідчення для розуміння еволюції людей у Європі. Однак новий висновок був несподіваним.

Нагадаємо, що вчені Центру фізики клімату в Південній Кореї стверджують, що неандертальці вимерли не через різку зміну клімату, а через конкуренцію з людьми сучасного типу.