Прогрес

Вчені розкрили загадку появи ракових пухлин

Над загадкою світлі уми билися 45 років. Нарешті, вдалося зрозуміти, чому в людській клітині, яка трансформується в злоякісну, втрачається фрагмент нуклеотиду транспортної РНК.

Учені дослідницького інституту лейкемії Хосе Каррераса і Університету Барселони в Іспанії розкрили майже півстолітню загадку змін у клітинах, що супроваджують появу ракових пухлин, пише Proceedings of the National Academy of Sciences.

Ще в 1975 році було з’ясовано, що в клітці, яка трансформується в злоякісну, втрачається фрагмент нуклеотиду транспортної РНК, позначеного як нуклеотид Y. І з тих пір вчені ламали голову над тим, яку роль ця зміна грає у розвитку онкозахворювань.

Тепер же в новому дослідженні вдалося з’ясувати, що при онкологічному захворюванні білок, який генерує нуклеотид Y, відключається через епігенетичну регуляцію, що викликає невеликі, але агресивні утворення.

Як відзначають фахівці, найбільше змін відбувається в гені TYW2, що спостерігається при раку шлунка, товстої кишки і матки та вельми значно знижує виживання пацієнтів.

Тепер вчені планують з’ясувати, як відновити активність TYW2 і повернути клітинному механізму синтезу білка втрачений нуклеотид.

Раніше повідомлялося, що модифікована марихуана вбиває рак. Фахівці знайшли штам канабісу, здатний руйнувати деякі види ракових клітин, не шкодячи здоровим клітинам організму.

Також ми писали, що створено препарат, який вбиває клітини раку молочної залози. При цьому препарат не створює токсичності для нормальних клітин.

Джерело: korrespondent.net

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net