Прогрес

Вчені: Сивина, яка з’явилася після стресу, є оборотною

Сивина, яка з’явилася після стресу, є оборотною.

Перше, що нарешті змогли зробити вчені, — вони науково довели, що сивина у волоссі може з’явитися через стрес. Але навіть не це стало головним підсумком дослідження вчених з Колумбійського університету (Нью-Йорк, США). Виявляється, сивому волоссю можна повернути колір. Розповідаємо про вирішення проблеми, яке знайшли дослідники, інформує Ukr.Media.

Отже, перше, за що можна подякувати американським вченим — вони довели зв’язок між стресовими ситуаціями у житті і появою сивини. Раніше дослідники вважали, що шевелюра на голові може отримати шляхетний, але не зовсім бажаний, сірий відтінок внаслідок старішання організму. У свою чергу вважалося, що до старішання призводили стреси. Щоб зрозуміти, як саме реагує волосся за непростий період у житті, вчені запросили 14 осіб. У учасників експерименту вилучили майже 400 волосин. Далі вони вивчили кожну волосину і зробили кілька дивних висновків.

Виходячи з розрахунку, що у середньому волосся відростає на 1 сантиметр на місяць, дослідники змогли співставити сиві проміжки на волосках з неприємними подіями у житті їх власників. Але ось невдача. Американських вчених здивував інший факт: шляхетна сивина не завжди була на основі волосини, у деяких випадках вона зустрічалася ближче до кореня. А біля основи волосина мала свій природний колір. Саме цей факт допоміг дослідникам зробити інше відкриття. На думку вчених, волосся спочатку посивіло під впливом якихось зовнішніх стресових ситуацій, а потім просто відновило свій колір, коли стрес-фактор був усунутий. Причому за досить рекордні терміни — протягом трьох місяців. Зокрема, такий випадок був виявлений у одного з учасників експерименту, який пішов у відпустку, і через деякий час колір його волосся відновився. До речі, це працює і з сивим волоссям на бороді.

Таким чином, вчені з Колумбійського університету дійшли висновку, що сивина — це не лінійний процес, а цілком оборотний. Однак дослідники відзначили, що йдеться про людей у віці від 9 до 39 років.

Джерело: UkrMedia

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net