Здоров’я

Як постільна білизна здатна зашкодити здоров’ю людини

Яка тканина найкраще підходить для постільної білизни.

У Середні віки люди навчилися ткати з льону та бавовни, а потім відбілювати ці тканини. У XV столітті італійці робили перші простирадла з вишивкою та мереживом. Вони виготовлялися на замовлення і коштували немислимо дорого. Не кожен заможний будинок міг дозволити собі таку розкіш, інформує Ukr.Media.

Поява кольорової постільної білизни була помічена тільки у XVII столітті. Своїм походженням білизна зобов’язана голландським умільцям. А до того, якщо зануритися в саму глибину історії поселення людини на Землі, постільною білизною для наших первісних предків служили шкури тварин. Одну шкуру клали на землю, а другою вкривалися.

Але перші ліжка, схожі на сучасні, з’явилися ще в Давньому Єгипті та Стародавньому Римі: вже тоді вони накривалися тканиною. Нічого не поробиш — прогрес був у всьому, у тому числі і в побуті.

Хоча, як і в будь-які часи, зручностями завжди користувалися серед перших тільки знатні персони. Взяти хоча б XV століття. В цей час італійські майстрині почали виробляти перші простирадла з вишивкою та мереживом. Вони виготовлялися індивідуально, тільки на замовлення і коштували немислимо дорого. Навіть не кожен заможний будинок міг дозволити собі таку розкіш.

Дуже скоро і в нас дівчата з багатих сімей почали власноручно вишивати собі придане: простирадла, наволочки, накидки на ліжко і подушки.

Сьогоднішня постільна білизна виготовляється з безлічі тканин. Звичайний сатин, ситець і бязь доповнюють вироби з попліну, льону, батисту, жаккарду та атласу — всього і не перерахувати. Але всі тканини розділені на три групи: натуральні, синтетичні та натуральні з додаванням синтетики.

Щодо їх екологічності відповідь лежить на поверхні: звичайно ж — це натуральні тканини, найдавніша з яких — льон.

Він є білосніжним матеріалом, який належить до категорії довговічних. Правда, льон важко піддається прасуванню. Краще купувати постільну білизну з бязі, хоча ця тканина не настільки довговічна, як льон.

До натуральних тканин з гарною якістю можна віднести й бавовну. Але її репутацію злегка «підмочили» барвники, які стали використовувати для фарбування виробів.

Бавовна м’яка, легко прасується. Але якщо при її фарбуванні використовуються хімічні отруйні барвники — нею користуватися практично небезпечно для здоров’я: це встановили експерти, які перевіряли якість тканин, що виробляються у нашій країні.

У деяких зразках тканин експерти виявили перевищення формальдегіду. Цей канцероген, потрапляючи в дихальні шляхи людини, викликає алергічні реакції, підвищує ризик неврологічних захворювань.

Не годиться і постільна білизна з синтетики. У ході деяких досліджень вчені з’ясували, що в синтетичних тканинах дуже багато токсичних речовин. Вони стають причиною алергічного кашлю і нападів астми. Крім того, новозеландські вчені встановили, що синтетичний матеріал супроводжує статичну електрику.

Тому люди, які користуються синтетичною білизною, або одягають на себе одяг з синтетичних тканин, стають дратівливими, і в них частіше трапляються напади агресії, а їх сон супроводжується кошмарами.

Джерело: UkrMedia

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net