ГоловнеПолітика

Зеленський: Байден може посилити переговори в нормандському форматі

Президент України Володимир Зеленський заявив, що хотів би, щоб США брали участь в Нормандському форматі. Крім того, він вважає, що обраний президент Джо Байден міг би підсилити переговори. Про це в суботу, 19 грудня, Зеленський сказав в інтерв’ю The New York Times, опублікованому на сайті президента.

«Я вважаю, що Сполучені Штати Америки можуть дуже сильно вплинути. Я вважаю, що посилити наші переговори в нормандської форматі міг би президент Байден, знову ж таки тому, що він добре розуміє питання України і Росії. По-друге, він говорив про безпеку в Європі, і, по-третє, ми вважаємо, що говорити просто про фінал війни вже мало», — сказав Зеленський.

Президент вважає, що Україна не впорається з реінтеграцією Донбасу без сильних компаній, технологій і грошей, тому необхідна допомога Штатів.

«Нам потрібна реінтеграція Донбасу. А щоб реінтегрувати Донбас, потрібні сильні компанії, сильні технології, безпека і гроші. І тут, я вважаю, ми не впораємося самі. І ми бачимо вільну економічну зону на території Донбасу, щоб там були певні преференції для того , щоб зайшов бізнес. і тут ключову роль могли б зіграти Сполучені Штати Америки. Ну і ми розуміємо, що Сполучені Штати Америки сьогодні — гарант безпеки в світі, серйозний стратегічний гравець, тому такі кроки могли б прискорити результат війни в Донбасі і початок великого будівництва, великої реінтеграції Донбасу», — сказав Зеленський.

Також, за його словами, без США не обійтися і в питанні деокупацію Криму.

«Зараз ми створюємо Кримську платформу і, звичайно, хотіли б в ній бачити ті країни, які будуть ключовими гравцями, ключовими гарантами повернення і деокупації Криму. Повернення Криму і нашої територіальної цілісності. І США могли б бути лідером в цьому напрямку», — додав президент.

Нагадаємо, що раніше Україна заявила про спроби РФ змінити процес переговорів щодо Донбасу. Російська сторона в ТКГ хоче замінити нормандський формат дискусією між Україною і ОРДЛО.