Freestyle

Знайдена нова можливість для лікування раку

Фахівці виявили механізм, який безпосередньо впливає на виживання пацієнтів з онкологією.

У Сінгапурі вчені знайшли ключовий механізм, що відповідає за розвиток і рецидив раку. Він допоможе створити нові способи лікування, повідомляється в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Фахівці встановили, що білок MBNL1 в невеликих кількостях присутній в клітинах раку молочної залози, шлунка, легень і простати. Дослідження показують, що саме брак цього білка впливає на виживання пацієнтів з онкологічними захворюваннями.

Білок MBNL1 безпосередньо пов’язаний з ремонтом ДНК, життєвим циклом клітин і їхнім розподілом. Також він впливає на розвиток метастазів і онкогенез при раку молочної залози і кишечника.

Низький рівень MBNL1 приводить до пошкодження білка MAP2K7, що відповідає за передачу сигналів усередині клітини. Це приводить до появи ракових клітин, стійких до лікування.

Виявилося, що між високим рівнем патогенного MAP2K7 і виникненням нових ракових клітин є посередник — кіназа JNK. Її придушення за допомогою інгібіторів знижує активність стовбурових клітин раку.

Один з виявлених інгібіторів володіє сильним протипухлинним ефектом. Вчені проводять клінічні випробування з ним для створення низки препаратів.

Раніше повідомлялося, що була виявлена ​​головна причина невиліковного раку. Також відомо про те, що вчені склали дієту, яка здатна вбити стійкий рак.

Джерело: korrespondent.net

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net