Соціум

Зворотна сторона прогулянок в парку восени і як правильно гуляти

прогулкаНебезпеки осіннього парку для дорослих і дітей.

Осіннім часом немає нічого приємнішого прогулянок в парку, серед різнокольорових крон, розпушуючи килими листя, вдихаючи їх аромат. Але, наскільки ці прогулянки корисні, мало хто замислюється. Не варто поспішати з висновками, інформує Ukr.Media.

Попри багаторазові поради лікарів частіше і довше бувати на свіжому повітрі, не спростовуючи ці заклики, необхідно також розглянути зворотний бік цих прогулянок.

Підвищена вологість

Осінь — час традиційно дощовий, в осінньому повітрі і на осінній землі майже завжди надлишок води. Вода проникає в легені, що, особливо при відносно невисокій температурі повітря, сприяє бронхіальному спазму. Він небезпечний для тих, хто страждає астмою або хронічним бронхітом. Надлишок води під ногами, навіть за наявності непромокаючого взуття, сприяє посиленню вологи і всередині чобіт або кросівок. Це загрожує переохолодженням ніг, яке, своєю чергою, може знизити імунні сили організму і сприяти розвитку вірусних захворювань.

Небезпека жовтого листя

На поверхні золотого листя залишаються частинки дорожнього пилу, сміття тротуарів і газонів, фекалії птахів, на деревах люблять відпочивати різні комахи. На жовтих листках накопичується все, що виявилося на їх поверхні. А це різноманіття вірусів, бактерій, грибів, здатних вражати організм людини.

Якщо дитина любить гарненько повалятися в опалому листі, то інфекція може потрапити на слизові ділянки тіла. Слід пам’ятати, що вистачить одного разу підкинути красиве на вигляд листя в повітря і таким чином засмітити свій організм найдрібнішими частинками. Також хапаючи оберемок листя або падаючи в нього для ефектного фото, є ймовірність наколотися або порізатися каменем, склом, які можуть лежати під осіннім килимом.

Кліщі не менше людей люблять осінню прохолодну погоду, тому гуляючи в парку, варто бути обережнішими, щоб прогулянка не закінчилася візитом до лікаря.

Некорисні гриби

Ворушачи ногами листя, люди піднімають в повітря величезну кількість цвілі — грибків, що плодяться в пожухлому і промоклому листі. Цвіль ця, утворюючи хмару, що оточує людину, потрапляє в дихальні шляхи і вражає легені, викликаючи грибкові пневмонії. Вони протікають довго і мляво, рідко діагностуються і практично ніколи не виліковуються.

Через кілька місяців після приємної прогулянки людина може перетворитися в хронічно хвору.

Що робити

Зовсім відмовлятися від прогулянок не потрібно — незаперечну користь проведення часу на свіжому повітрі ніхто не відміняв. Слід одягатися по погоді, враховувати і одяг, і взуття, не ворушити листя, особливо сухе — і отримувати насолоду від спостереження за осінньою природою. Збираючи гербарій, слід обережно брати по одному листочку, а не ворушити весь килим. Вдома його необхідно промити. Важливо стежити за тим, щоб гербарій не запліснявів, а листя висохло. А якщо вже дуже хочеться зробити привал, можна підстелити каремат або розстелити покривало, а вже потім сідати.

Джерело: UkrMedia

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net