ГоловнеЕкономіка

Аеропорт в Жулянах закриють на рік

Київський аеропорт імені Сікорського (Жуляни) у 2024 році закриється на один рік у зв’язку з ремонтом. Про це інформує Avianews із посиланням на главу ради директорів підприємства Дениса Костржевського.

Відзначається, що в планах керівництва — оновлення злітно-посадкової смуги. Роботи почнуться в 2023 році.

Довжину смуги планують збільшити на 460 метрів — до 2770 метрів. Також, за словами Костржевського, буде демонтовано старе покриття з асфальту, і смуга отримає нове покриття з бетону, яке забезпечить більшу міцність.

Крім того, буде покращено покриття руліжних доріжок і перону зі стоянками для літаків, щоб їх могли використовувати більш важкі авіалайнери.

Нарешті, повітряна гавань у Жулянах отримає інструментальну систему посадки ILS категорії II ICAO, що дозволить літакам сідати за видимості не менше 350 метрів (зараз працює ILS категорії I ICAO, і польоти припиняються, коли видимість менше 800 метрів).

Адміністрація аеропорту оцінила роботи у 2,5-4 мільярди гривень.

Раніше СБУ викрила керівництво аеропорту Запоріжжя в махінаціях під час ремонту злітно-посадкової смуги стратегічного об’єкта. За даними слідства, держбюджету було завдано збитків на суму понад дев’ять мільйонів гривень.