ГоловнеПолітика

Британський історик дав свій прогноз членства України в ЄС

Україна може стати членом Євросоюзу найближчим часом і перешкод для цього немає, заявив британський історик, старший науковий співробітник Інституту Гувера Стенфордського університету (США) Ніл Фергюсон під час форуму YES Brainstorming, передає телеканал Україна 24.

«У британських відносин з Європейським Союзом довга історія. Я особисто не був прихильником Brexit, але було винесено політичне рішення, Британія захотіла бути поза членством. Але ситуація в Україні абсолютно інша. Я не бачу жодних аргументів проти того, щоб Україна була в ЄС. Наприклад, якщо балтійські країни стали членами ЄС, чому не може й Україна?» — сказав Фергюсон.

Говорячи про терміни вступу України до ЄС, він припустив, що мова навряд чи йде про десятки років.

«Давайте згадаємо, як відбувалося розширення ЄС — досить швидко. Рішення було прийнято в 1999 році, а потім усе йшло дуже швидко. Згадайте Румунію, Болгарію — вони члени ЄС, і процес приєднання був дуже швидким. Я не бачу ніяких перешкод, ситуація в Україні не відрізняється радикально від ситуації в Румунії і Болгарії. Тобто швидкий вступ можливий», — сказав він.

Раніше президент Естонії Керсті Кальюлайд повторила свої слова про те, що попереду в України ще багато років роботи для наближення до членства в ЄС.