Соціум

Ці лайфхаки допоможуть подолати літнє безсоння

Проблему літнього безсоння можна вирішити.

Ці лайфхаки допоможуть подолати літнє безсоння. Проблему літнього безсоння можна вирішити.

Видео дня:

Чи помітили ви, що з настанням теплої погоди ви почали почуватися млявою вранці і відчувати тривожність? Швидше за усе ви зіштовхнулися з літнім безсонням. Про причини сезонного розладу сну і способи боротьби з ним нам розповіли експерти, інформує Ukr.Media.

Причина

Літнє безсоння — неприємне, але природне явище теплої пори року. Річ у тім, що у літній період день довший за ніч, відповідно, світлий час перевищує темний час доби. А як відомо, найважливішими для здорового сну є темрява і прохолода. Спати у темряві приємніше і звичніше, але справа не лише у цьому. Мелатонін, важливий гормон для ендокринної, імунної, нервової та травної систем, виробляється лише у цілковитій темряві.

Чим небезпечне безсоння

Безсоння зустрічається досить часто, але це не означає, що проблеми зі сном можна знецінювати. Відсутність нормального сну дуже загрожує здоров’ю, незалежно від того, сезонно ви відчуваєте порушення або постійно.

Під час повноцінного сну організм відновлюється, а коли ці процеси порушуються, то наслідки, на жаль, не змушують довго на себе чекати. Через порушення вироблення гормону мелатоніну і, навпаки, вироблення гормону кортизолу збивається обмін речовин і збільшується відкладення жиру, що призводить до ожиріння. Тож, якщо ви на дієті, сон — перше, про що слід подбати. Також підвищується ризик заробити депресію і гіпертонію. Цілий ряд проблем, таких як порушення імунної системи і когнітивні порушення — це лише частина наслідків безсоння.

Як позбутися від безсоння влітку, незважаючи на довгі спекотні дні

Щоб позбутися від проблем зі сном, незалежно від пори року, потрібно попрацювати над гігієною сну, а саме створити умови для того, щоб виспатися. Якщо безсоння — не наслідки якогось клінічного діагнозу, то поради, які перелічені нижче, обов’язково вам допоможуть.

Цілковита темрява

Щоб подбати про вироблення мелатоніну, повісьте у спальні щільні штори або жалюзі, у спеціалізованих магазинах їх називають штори blackout.

Прохолода і свіжість

Оптимальна температура для сну — 21-23 градуси. Сучасна техніка дозволяє підтримувати потрібну температуру у будь-який час року, але кондиціонером не можна зловживати, інакше ви можете застудитись. Звичайно, провітрювання ввечері, коли температура повітря за вікном стає нижчою — краще рішення, і це набагато корисніше, але, на жаль, це не завжди дієвіше.

Зволоження повітря — порада цілорічна, влітку повітря сухе через спеку, а взимку — через батареї, тому придбання зволожувача є актуальним у усі сезони. За це ще й шкіра точно скаже вам спасибі.

Харчування

Пийте достатню кількість води. Норма у кожного своя, вона розраховується за формулою. Пити більше не варто, оскільки це загрожує набряками. У середньому 1,5-2 л на день. Не захоплюйтеся спиртними напоями.

Відмовтеся від жирної і важкої їжі, особливо перед сном. Організму й без цього важко, тому не слід його навантажувати ще більше.

Режим дня

Незалежно від дня тижня і вашого розкладу важливо лягати й вставати у один і той самий час. Не варто намагатися виспатися за усі робочі дні, а бажання поспати вдень треба залишити на темний час доби, щоб не збити ритми сну.

Натуральні тканини

Обираючи піжаму та постільну білизну, надавайте перевагу натуральним тканинам, таким як бавовна або льон. Синтетика порушує теплообмін вашого тіла, і організм витрачає сили не на сон, а на створення нормальної температури.

Корисні звички

Замість гортання стрічки у Instagram — почитайте книгу або заведіть звичку гуляти перед сном, а ось від фізичних навантажень у вечірній час краще відмовитися.

Якщо безсоння вас не полишає і ви все одно відчуваєте хронічну втому день у день, то головна рекомендація у цьому випадку — звернутися до фахівця. Заведіть щоденник сну і обов’язково захопіть його на прийом до терапевта, який своєю чергою визначить, який лікар вам потрібен, і спрямує до фахівця вузького профілю. Не нехтуйте цією порадою, оскільки безсоння може бути наслідком більш серйозних проблем зі здоров’ям, таких як депресія, цукровий діабет або гіпертонія.