ГоловнеЗдоров’я

COVID «змінює долю» клітин підшлункової залози — вчені

Коронавірус змінює функцію клітин підшлункової залози, що згодом може привести до діабету. Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на результати дослідження медичного центру Weill Cornell Medicine в Нью-Йорку.

Видео дня:

Учені з’ясували, що коли коронавірус вражає клітини, він не тільки знижує їхню активність, але і може змінити функцію. Наприклад, коли інсулін-продукуючі бета-клітини в підшлунковій залозі вражаються вірусом, вони не тільки виробляють набагато менше інсуліну, ніж зазвичай, але і починають виробляти глюкозу і травні ферменти, що не входить в їхні функції.

«Ми називаємо це зміною долі клітин», — заявила керівник дослідження, доктор Шуйбінг Чен, яка представила результати наукової роботи на щорічних зборах Європейської асоціації з вивчення діабету.

Наразі залишається незрозумілим, є подібні зміни тривалими чи оборотними.

Чен зазначила, що у деяких пацієнтів, які перенесли COVID-19, згодом розвинувся діабет. Вона вважає, що питання вимагає подальшого вивчення.

«Безумовно варто вивчити відсоток нових пацієнтів з діабетом за час пандемії COVID-19», — наголосила експерт.

Раніше повідомлялося, що пацієнти з діабетом в шість разів частіше потребують госпіталізації і в 12 разів частіше схильні до летальних наслідків за коронавірусу.