Здоров’я

Деякі фрукти діабетики можуть їсти

Деякі фрукти діабетики можуть їсти.

Ці кілька фруктів дозволяється вживати діабетикам. Деякі фрукти діабетики можуть їсти.

Коли йдеться про фрукти для пацієнтів з діабетом, визначальним фактором вибору стає їх глікемічний індекс (ГІ), інформує Ukr.Media.

Фрукти для діабетиків — продукт неоднозначно корисний через вміст у них фруктози. Фруктоза є формою натурального цукру, і якщо її вживати забагато, це може підняти рівень цукру у крові, чого хворим на діабет потрібно уникати.

Проте, зробивши правильний вибір, навіть діабетики можуть дозволити собі їсти фрукти. Деякі дари природи відрізняються низьким глікемічним показником, і тому можуть бути дозволеними (у певній кількості) за наявності діабету.

Персики

Глікемічний індекс одного середнього персика становить близько 42, що не зашкодить рівню цукру та інсуліну. До того ж плоди персиків багаті на корисні для здоров’я поживні речовини, такі як калій, клітковина, вітаміни А і С, їх вживання дозволяє залишатися ситими протягом тривалого часу.

Вишня

Показник її ГІ дуже низький — лише 20: це означає, що вишня не викликає швидкого підвищення рівня цукру у крові. Інші її переваги — велика кількість антиоксидантів, вітаміну С і клітковини, які знижують метаболізм цукру і рятують від його стрибків у крові.

Сливи

Крім клітковини і антиоксидантів, вони містять 15 різних вітамінів і мінералів. Глікемічний індекс цього фрукта — 40.

Апельсини

Один апельсин має відносно низький глікемічний індекс (близько 40-43) і, завдяки клітковині, повільно перетравлюється — це забезпечує лише поступове підвищення рівня глюкози у крові.

Яблука

Їх несолодкі сорти також володіють невисоким глікемічним навантаженням і підходять діабетикам. Крім того, яблука містять пристойну кількість необхідних вітамінів і мінералів, а також велику кількість клітковини, яка перешкоджає швидкому засвоєнню цукру.