Здоров’я

Дослідження: втрата зубів пов’язана з розвитком деменції в літньому віці

Ще одне підтвердження необхідності стежити за здоров’ям зубів.

Дослідження: втрата зубів пов’язана з розвитком деменції в літньому віці. Ще одне підтвердження необхідності стежити за здоров’ям зубів.

Видео для настроения:

Згідно з новим дослідженням вчених з Нью-Йоркського університету (США) втрата зубів є фактором ризику розвитку когнітивних порушень і деменції. Але цей ризик не був значним серед людей похилого віку з зубними протезами. Це дозволяє припустити, що своєчасна установка зубних протезів може захистити від когнітивного спаду, інформує Ukr.Media.

Фахівці провели метааналіз 14 поздовжніх досліджень втрати зубів і когнітивних порушень. В цілому в дослідженнях взяли участь 34 074 дорослих, серед яких у 4689 осіб були знижені когнітивні функції.

Результати дослідження показали, що у дорослих, які втратили велику кількість зубів, ризик розвитку когнітивних порушень майже у півтора рази вищий, ніж у тих, хто зберіг зуби, а ризик діагностування деменції — вищий в 1,28 рази.

Також вчені виявили, що кожен додатковий відсутній зуб збільшував шанси на появу когнітивних порушень на 1,4% і деменції на 1,1%. Водночас у людей, які встановили після втрати зубів протези, ризик знижувався.

«Наші результати підкреслюють важливість підтримки здоров’я порожнини рота та його роль у збереженні когнітивних функцій», — сказав Бей Ву, провідний автор дослідження.