ГоловнеПолітика

Глава Європарламенту закликав прийняти Західні Балкани в ЄС

Президент Європарламенту Давид Сассоли закликав надати країнам Західних Балкан членство в ЄС, зазначивши, що таке розширення створить перспективу миру і процвітання, повідомляє DPA.

«Розширення може принести великі переваги і самому регіону, і всій Європі, допомагаючи нам забезпечити стабільність, процвітання і мир на континенті», — сказав він в інтерв’ю Funke Mediengruppe.

За його словами, темп євроінтеграції Західних Балкан буде залежати від того, як швидко ці країни досягнуть критеріїв, необхідних для членства.

Давид Сассоли зазначив, що кожній з країн потрібно буде досить реформуватися, а й ЄС повинен дотримуватися своїх обіцянок і реагувати на прогрес.

До Західних Балкан відносять Сербію, Чорногорію, Боснію і Герцеговину, Північну Македонію, Албанію і Косово.

Албанія і Північна Македонія вже офіційно є країнами-кандидатами, а з Сербією і Чорногорією тривають переговори про членство.

Нагадаємо, що НАТО почав спільні військові навчання на території Албанії за участю військовослужбовців з США та інших країн. Це перші настільки масштабні навчання на Західних Балканах з часів Другої світової війни.