ГоловнеПрогрес

Глобальне потепління загальмовано до 2100 року

Дослідники з’ясували, що відмова від фреону сповільнить глобальне потепління до початку наступного століття, приблизно, на 2,5°С. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.

«Якби викиди фреонів продовжилися, це стало б катастрофою не тільки для здоров’я людей, а й для життя рослин. Підвищений рівень ультрафіолету різко б погіршив здатність флори поглинати вуглекислий газ, що прискорило б його накопичення в атмосфері і підвищило температуру на кілька градусів. Ми сподіваємося, що цей сценарій ніколи не втілиться в життя», — зазначили вчені.

Про те, що фреон руйнує озоновий шар, що захищає Землю від ультрафіолетового випромінювання Сонця, вчені з’ясували ще в 1980 році.

Тому вже в 1987 році заборонили його виробництво і застосування на глобальному рівні. І тільки п’ять років тому кліматологи вперше зафіксували позитивні результати від такого нововведення.

Фреон є парниковим газом, що перевершує СО2. Він може знищити велику частку земної рослинності і прискорити глобальне потепління.

«Якби ці заходи не були вжиті, то середні температури на Землі зросли б на додаткові 2,5°С до 2100 року навіть у тому випадку, якщо рівень викидів СО2 був знижений до нуля прямо зараз. Приблизно, 1,7-2 градуси цього потепління виявилися пов’язані з парниковим ефектом, який породжують молекули фреонів, тоді як інші 0,5-0,8 градуса були б породжені впливом озонових дір на флору Землі», — підсумували вчені.

Нагадаємо, раніше вчені-кліматологи спрогнозували зміни кліматичних умов в Україні в найближчі 50-100 років.