ГоловнеСвіт

ЄС може створити військову місію в Україні — ЗМІ

Влада Євросоюзу розглядає можливість створення незалежної військової навчальної місії в Україні. Про це в неділю, 3 жовтня, повідомила газета Welt am Sonntag з посиланням на внутрішній документ зовнішньополітичної служби ЄС, що опинився в її розпорядженні.

Згідно з ним, така місія стала б «висловленням солідарності з Україною на тлі триваючої військової активності Росії на кордоні», а також у світлі ситуації з Кримом і на Донбасі.

Якщо місія буде створена, то вона буде названа військовою консультативною та навчальною місією ЄС в Україні (EU Military Advisory and Training Mission Ukraine — EUATM).

Як з’ясували журналісти, на створенні військової місії наполягають Литва, Латвія, Естонія, а також Польща, Румунія і Словаччина. Такої ж позиції дотримуються Швеція і Фінляндія.

За даними газети, про створення військової навчальної місії ЄС попросили глави МЗС і Міноборони України, які направили в кінці липня лист верховному представникові ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепу Боррелю.

Крім того, в документі перераховані ще три способи, за допомогою яких Євросоюз міг би сприяти підвищенню військового потенціалу української армії. Один з можливих варіантів — розширення консультативної місії ЄС з реформування сфери цивільної безпеки в Україні, створеної в 2014 році.

Раніше Радіо Свобода повідомило, що посли країн ЄС розглянуть варіанти створення військово-консультативної та навчальної місії Євросоюзу в Україні.