ГоловнеПолітика

Єврокомісія схвалила виділення €600 млн Україні

Єврокомісія прийняла рішення про виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро. Про це сказав віце-президент ЄК і єврокомісар з торгівлі Валдіс Домбровскіс, повідомляє РБК-Україна.

«Комісія прийняла рішення про виділення другого траншу макрофінансової допомоги ЄС Україні у розмірі 600 млн євро. Це друга і остання виплата в рамках даної програми на загальну суму 1,2 млрд євро», — повідомив він у коментарі.

Єврокомісар зазначив, що рішення прийнято як наслідок виконання всіх умов для надання коштів.

«Україна виконала узгоджені політичні умови, що разом з хорошим прогресом щодо поточної програми України з МВФ дозволило Комісії досягти позитивного рішення щодо другого внеску. Фактична виплата коштів відбудеться в кінці жовтня», — заявив Домбровскіс.

У свою чергу президент України Володимир Зеленський вітав це рішення Єврокомісії.

«Вдячний керівництву ЄС за позитивну оцінку впроваджуваних Україною реформ. Це свідчення солідарності України та Євросоюзу в подоланні викликів і боротьби з COVID-19», — написав глава держави в Twitter.

Напередодні повідомлялося, що Єврокомісія продовжила дедлайн для траншу Україні. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що макрофінансова допомога від ЄС надійде в листопаді цього року.

Раніше в ЄК заявляли, що Україна може втратити транш в 600 млн євро, якщо ситуація з МВФ не буде вирішена до 14 вересня.